Wykrawanie blach

W naszej Firmie oferujemy usługę wykrawania, która realizowana jest na podstawie dostarczonej dokumentacji konstrukcyjnej z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Do wykrawania blach wykorzystujemy wykrawarkę

EUROMAC MTX FLEX 6:

Siła wykrawania: max. 300 kN
Obszar obróbczy X, Y: 1250 mm x 2500 mm
Dokładność pozycjonowania: +/- 0,1
Max. grubość surowca 0,5-6 mm
Szybkość osi X+Y – 80 m./min.
Znakowanie – 2000 uderzeń /minutę
Wykrawanie skok 1×1 mm. sp. – 1000 uderzeń/min
Wykrawanie skok 20 mm. – 375 uderzeń/min

Naszą wykrawarkę wykorzystujemy gdy w stosunkowo cienkich blachach mamy do czynienia z dużą liczbą otworów w produkcie. Materiały jakie używamy to blachy stalowe (w tym z powłoką galwaniczną) oraz blachy nierdzewne. Każde Państwa zapytanie rozpatrujemy indywidualnie w oparciu o kalkulacje symulowanej wydajności i dostępności narzędzi.

Korzyści:

kształtowanie elementów zarówno o skomplikowanych kształtach jak i tych najprostszych. Maszyny tego typu wyposażane są w wielonarzędziowe magazyny, w których jednorazowo może znajdować się nawet kilkadziesiąt różnych narzędzi. Przy jednym cyklu produkcji użytych może być kilkadziesiąt różnych stempli, co w połączeniu z brakiem ograniczeń co do rozstawu otworów daje olbrzymie możliwości produkcyjne.

duża elastyczność pracy (dzięki sterowaniu numerycznemu), pozwalająca na ich wykorzystanie zarówno w produkcji jednostkowej jak i wielkoseryjnej.

możliwość kształtowania, a następnie wycinania elementów bezpośrednio z półfabrykatów w postaci arkuszy blach, co dodatkowo zwiększa możliwości technologiczne maszyn i pozwala zmniejszyć zużycie materiału i robocizny dzięki optymalnemu wykorzystaniu arkusza blachy (z jednego arkusza blachy mogą być wykrawane elementy o różnych kształtach).

wysoka dokładność wymiarowa wyrobów

niski koszt

szybka realizacja