Grupa Okaya

Spółka Poland Tokai Okaya jest częścią Grupy Okaya, której działalność ma charakter globalny.  Historia Grupy rozpoczyna się w 1669 roku, kiedy to Okaya Sosuke założył SASAYA, czyli sklep z artykułami metalowymi, w mieście Nagoya w Japonii. Obecna forma własnościowa funkcjonuje od 1937 roku.

Rozwój firmy trwa od XVII wieku do dnia dzisiejszego. Znaczącym impulsem do ekspansji firmy była rewolucja Meji, która zmieniła Japonię w nowoczesne państwo.  W chwili obecnej Grupa składa się z dziesiątek biur i spółek zależnych rozsianych po całym świecie od Australii po Koreę i od Brazylii po Polskę.

Okaya & Co., Ltd. to również jedna z najstarszych korporacji działających na świecie, dzięki czemu należy do elitarnego stowarzyszenia Les Henokiens, zrzeszającego najdłużej działające firmy świata. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać pod adresem: http://www.henokiens.com/index_gb.php.

Okaya jest obecnie zaangażowana w szerokie spektrum transakcji handlowych oraz przedsięwzięć produkcyjnych. Historia oraz główny obszar zainteresowań grupy wiąże ją silnie z rynkiem stali ale działalność obejmuje również takie produkty jak: chemikalia, żywność, maszyny i wiele, wiele innych.

Nadrzędnym celem firmy jest zdobycie miana „Best Global Partner” („Najlepszy Globalny Partner”), dzięki dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb każdego Kontrahenta. Cały personel Grupy Okaya dokłada wszelkich starań, by dostarczyć rzetelnych rozwiązań naszym Partnerom.