Dlaczego PTO

Członek międzynarodowej Grupy Okaya

Naszym jedynym udziałowcem jest Okaya & Co., Ltd.,której stabilność, możliwości finansowe i technologiczne stanowią nasze niezaprzeczalne atuty.

Dzięki temu, że jesteśmy członkiem grupy Okaya mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii, badań, materiałów używanych w najbardziej zaawansowanych technologicznie tłoczniach japońskich, które są powiązane kapitałowo i biznesowo z naszym właścicielem.

Własne laboratorium

„Jakość to sposób myślenia, który powoduje, że stosuje się i bez przerwy poszukuje najlepszych rozwiązań.” – E. Deming

Jakość w PTO jest ciągle monitorowana i doskonalona. Pomagają nam w tym systemy zarządzania jakością (ISO 9001 oraz ISO TS 16949). Inżynierowie i specjaliści w PTO pracują nad rozszerzaniem zakresu naszych usług, tak abyśmy mieli zawsze sprawdzone rozwiązania technologiczne.

W nowo wybudowanym laboratorium jesteśmy w stanie przeprowadzić bardzo skomplikowane badania i analizy statystyczne, w czym pomaga nam najnowocześniejszy dostępny na rynku sprzęt pomiarowy i analityczny.

 

Mamy szeroką bazę przyrządów pomiarowych. Badania możemy wykonywać między innymi na współrzędnościowej maszynie pomiarowej 3D marki Carl Zeiss o dokładności sięgającej nawet 7 µm i dużym stole pomiarowym, czy też używając ramieniowej maszyny pomiarowej z głowicą stykowo-skanującą do analizy skomplikowanych form oraz odwzorowań realnych kształtów w 3D (tzw. reverse engineering).

Wykonujemy badania zawartości substancji chemicznych maszynami: Shimazu EDX X-ray oraz spektrofotometrem UV-mini.

Posiadamy bazę do wykonywania prostych badań makroskopowych na spawach czy zgrzewach oraz możliwość przygotowania zgładów do badań.

Planujemy w niedalekiej przyszłości wyposażyć laboratorium w kolejne urządzenia najnowszej generacji, co na pewno wpłynie na jakość produkcji.

Własna narzędziownia

Wiemy, że w naszej branży narzędzia to podstawa dobrego produktu. Dlatego w PTO jesteśmy w stanie zbudować niezawodne narzędzia i utrzymać ich sprawność techniczną. Obecnie rozbudowujemy ten obszar działalności, co skróci czas oczekiwania na efektywne przyrządy, dzięki czemu możemy terminowo wywiązywać się z umów z Kontrahentami.

Nasi projektanci używają zaawansowanych programów CAD, zintegrowanych z modułami CAM narzędziowni, do projektowania w oparciu o modelowanie trójwymiarowe. Regularne szkolenia pozwalają nadążać za światowymi trendami w budowie narzędzi. Ponadto kooperacja  z działem Produkcji i Zapewniania Jakości pozwala na rozwój procesu i optymalizację kosztów.

Współpracujemy z takimi firmami jak:

AGD: Samsung, V-Zug, Electrolux, BSH

AUTOMOTIVE: Gedia, Toyota, Hirtenberger, Bury, Asmet, Autoneum

INNE: Rosti, Jabil, Apator, Metpol, LaserStar